РІВНЕГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0362 48 90 04

Контакт-центр0362 48 90 04

26.10.2020 / 23:06

Вартість блакитного палива у листопаді для побутових споживачів

ТОВ "РІВНЕГАЗ ЗБУТ" повідомив ціну газу для побутових споживачів Рівненщини.

У листопаді ціна газу для побутових споживачів Рівненщини становитиме 8,87207 грн / за 1 м куб (з ПДВ). У перерахунку на енергоодиниці вартість дорівнює 0,83620 грн /за кВт*год. Розрахунки були проведені на основі даних, отриманих від оператора ГРМ АТ "Рівнегаз" про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 жовтня.

У розділі "Вартість природного газу" відвідувачі сайту зможуть порівняти ціни на блакитне паливо за попередні місяці.

Нагадаємо, що вартість блакитного палива в Україні напряму залежить від котирувань на європейських біржах (NCG, TTF), оскільки в балансі газу лише половину складає ресурс вітчизняного видобутку, інша половина – це імпортний газ.

Після падіння цін до історичного мінімуму навесні цього року, з серпня на газових хабах в Європі відбувається здорожчання природного газу. Це традиційний тренд на європейських ринках напередодні опалювального сезону. Зокрема, з 25 вересня по 25 жовтня котирування day-ahead на європейському хабі TTF зросли на 32,8%. (За місяць котировки (day-ahead market) на хабі TTF виросли на 32%, а на NCG - на 35%.)

Для того, що довести імпортний ресурс до українського споживача потрібно сплатити тариф на прокачування до кордону України (164 грн за тисячу куб м) і плату за вхід в українську ГТС (176 грн за тисячу куб м). Плюс до цієї суми потрібно додати тариф на транспортування газу магістральними газопроводами по території України (164 грн) і націнку постачальника (залежить від витрат, які він несе). Як бачимо, шлях не простий і затратний.

Тож, враховуючи, що в основі розрахунку українських цін лежать імпортні паритети, вартість блакитного палива в Україні перед настанням холодів також зростає. Та за прогнозами експертів уже після новорічних свят розпочнеться традиційне падіння цін.

Відомо, що ресурс вітчизняного видобутку на Українській енергетичній біржі сьогодні вартував 6700 грн за тисячу куб м на умовах передоплати. Втім, обсяги угод на УЕБ незначні.